Wpisy z Październik, 2015

Zasady zdrowej diety

9 października 2015

Zasady zdrowej diety Przejście na dietę nigdy nie jest łatwe. Chcąc zgubić ciążące kilogramy musimy zmierzyć się z wieloma trudnościami. Problemy zaczynają się od samego początku. Wraz z podjęciem decyzji o chęci zmiany swojego trybu życia trzeba również uświadomić sobie, że rozpoczyna się okres mający trwać już przez całe życie. Odchudzanie nie może być bowiem jedynie etapem, który przemija równie szybko, jak się zaczyna. Ci, którzy mają za sobą nieudane diety wiedzą to najlepiej. Można osiągnąć świetne rezultaty, ale jeśli powróci się do starych przyzwyczajeń i zdrową żywność zmieni na fast foody to szybko można zauważyć negatywne skutki porzucenia diety. Dlatego już na samym początku musisz mieć bardzo dobrą motywację, by nie zniweczyć wszystkich swoich działań i całej pracy przez nierozsądne decyzje o powrocie do dawnego stylu życia i niezdrowych nawyków. Jeśli jesteś już zmotywowany i wiesz, że tym razem ci się uda to możesz spokojnie rozpocząć planowanie przebiegu diety. Na początek warto obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne twojego organizmu. To jest najważniejszy krok. Od całkowitej przemiany materii odejmij 200-300 kcal. Taki wynik pozwoli ci zdrowo gubić nadprogramowe kilogramy. Jeśli już znasz swoją dzienną kaloryczność posiłków teraz nie pozostaje nic innego jak utworzenie jadłospisu. Bardzo dobrze, jeśli założysz sobie dziennik, w którym będziesz notować wszystkie postępy, ale też odstępstwa od diety. To pozwoli ci kontrolować, jak dieta wpływa na twój organizm i co należy zmienić, a co spokojnie może pozostać w menu.

» Kategoria: Diety i jedzenie » Tagi: , ,

Redukcja kalorii

8 października 2015

Redukcja kalorii Podstawową rzeczą, od której rozpoczyna się każde odchudzanie jest ograniczenie kalorii. Jednak wcale nie jest to takie proste. Nie wystarczy na chybił trafił spożywać mniejszych ilości jedzenia. Nie warto również podporządkowywać się zasadom diety 100 kcal, która może wyniszczać organizm i powodować nie tylko negatywne skutki uboczne, ale również efekt jo-jo. Dlatego przed rozpoczęciem odchudzania koniecznie zasięgnij informacji o ty, jak zdrowo zgubić zbędne kilogramy. Oczywiści, żeby zmniejszyć masę ciała musisz doprowadzić do deficytu kalorycznego. Osiągniesz go przez ograniczanie kaloryczności i wprowadzanie wysiłku fizycznego. Jednak, żeby wiedzieć ile dziennie kalorii powinieneś ograniczyć warto w tym celu obliczyć swoje zapotrzebowania. Możesz też sprawdzić, ile kalorii spożywałeś do tej pory. Jeśli od lat utrzymujesz stałą wagę to taki wynik pozwoli ci ustalić czy internetowe kalkulatory podają odpowiednie dla ciebie wartości. Jeśli przytyłeś to takie podliczenie dotychczasowej kaloryczności będzie dla ciebie sygnałem o tym, jak znacznie przekraczałeś odpowiednią dla ciebie normę. Po obliczeniu twojej całkowitej przemiany materii i stwierdzeniu, jaka kaloryczność jest dla ciebie odpowiednia do utrzymania wagi musisz stworzyć dziennie deficyt 200-300 kcal. Możesz to osiągnąć obcinając kalorie spożywane w posiłkach lub zwiększając aktywność fizyczną. Najlepiej połączyć te dwa sposoby. Zmniejsz kaloryczność posiłków i włącz do codziennych planów aktywność fizyczną. Tak osiągniesz najlepsze rezultaty. Będziesz chudnąć około 0,5 kg w tygodniu a taki spadek nie jest szkodliwy dla organizmu.

» Kategoria: Diety i jedzenie » Tagi: , ,

Włącz myślenie nawet na plaży

6 października 2015

Włącz myślenie nawet na plaży W lecie wiele osób poświęca nieskończoną liczbę godzin swojego cennego czasu na różnego rodzaju wyjazdach. Wyjeżdżamy w różne części naszego kraju a także często za granicę. My Polacy mamy jednak w sobie coś, co ciągnie nas na naszą piękną północ, dlatego też dosyć często udajemy się nad morze, by podziwiać piękny Bałtyk oraz zrelaksować się po miesiącach nauki czy pracy. Odpoczynek podczas wakacji jest nader konieczny a nawet wskazany, jednak większość nie stosuje się do zalecanych przez lekarzy działań związanych z przebywaniem na słońcu. Nakrycie głowy, woda mineralna i balsam to niezbędne rzeczy, jakie należy zabrać ze sobą na plażę. Ludźmi z udarami słonecznymi, zasłabnięciami, omdleniami, poparzeniami i odwodnieniami nie brakuje w szpitalach. Niestety skutki ich bezmyślności mogą być bolesne, długotrwałe a nawet nieodwracalne. Dbajmy o zdrowie nasze i bezpieczeństwo bliskich. Pamiętajmy, że nawet na wakacjach należy kierować się zdrowym rozsądkiem oraz umiarem. Picie alkoholu czy napojów energetyzujących w upały może przynieść także falę niepożądanych konsekwencji. Niestety bardzo często na plażach zupełnie się o tym zapomina. Miejmy oczy szeroko otwarte i pamiętajmy, że być może od nas będzie zależało zdrowie czy życie innych turystów. Jeśli zauważymy dziwne zachowanie u kogoś obcego, nie krępujmy się podejść i zapytać, czy wszystko jest w porządku. Drobny gest w takiej sytuacji może okazać się zbawiennym. Uchrońmy od niebezpieczeństwa siebie i innych.

» Kategoria: Sport » Tagi: , ,

Jak rozpoznać stan odwodnienia?

3 października 2015

Jak rozpoznać stan odwodnienia? Są różne objawy. Do najczęściej występujących zaliczamy pragnienie, zmniejszoną produkcję moczu, słabą koncentrację oraz przesuszoną skórę. W upalne dni zaleca się unikanie produktów zawierających kofeinę, takich jak kawa, herbata, napoje energetyzujące, czekolada, drinki czy tabletki na odchudzanie. Najlepszym rozwiązaniem jest ciągłe picie wody mineralnej, która poza oczyszczaniem organizmu z toksyn, najskuteczniej nawadnia ciało a także gasi pragnienie.

» Kategoria: Porady » Tagi: , ,

  • Kategorie

  • Strony

  • Wstęp

    Masz już dość stosowania różnych diet, które nigdy nie dały wymarzonego efektu? Chcesz świetnie wyglądać, a co ważniejsze czuć się dobrze? Nie chcesz już nigdy więcej katować się na siłowni? Pragniesz mieć kontrolę nad swoim organizmem i być pewna, że jest zdrowy? Nic prostszego. To wszystko jest w Twoim zasięgu. Wystarczy, że będziesz systematyczna i zdeterminowana do osiągnięcia zamierzonego celu. Już dziś zacznij uprawiać sport, który po prostu daje Ci radość. Może to być jazda rowerem, pływanie lub bieganie. Wystarczy, że dziennie poświęcisz trzydzieści minut na robienie czegoś, co lubisz, by zgubić zbędne kilogramy i włożyć sukienkę, o jakiej zawsze marzyłaś! Spróbuj chudnąć w sposób, jaki sprawia Ci radość i nie marnuj czasu na katowanie się na siłowni lub zażywanie leków, od których po pewnym czasie zupełnie się uzależnisz.

  • Wpisy

  • Architektura świata

    Zacznij żyć aktywnie a różnicę zauważysz już po kilkunastu dniach! Nie ma nic zdrowszego i lepszego na pozbycie się tkanki tłuszczowej. Korzystaj z uroków lata oszczędzając pieniądze na karnety czy tabletki. Dodatkowo czas spędzony na świeżym powietrzu może być niezwykłą okazją do spotkania ze znajomymi lub rodziną. Połącz przyjemne z pożytecznym. Zadbaj o swoje zdrowie, stawiając na aktywność a nie zauważysz, kiedy Twoje ciało nabierze kształtów, o jakich marzyłaś od wielu lat. Wakacje to idealny czas na takie zmiany. Wykorzystaj szanse, jakie daje Ci niesamowita pogoda i zacznij podobać się sobie. Wtedy spodobasz się także innym. 2kc kolonoskopia w znieczuleniu ogłlnym