Dbaj o swój organizm!

26 września 2015

Dbaj o swój organizm! Praca, dziecko, dom, szkoła, obowiązki, uczelnia, rodzina, znajomi, imprezy. W codziennym zawirowaniu i masie obowiązków bardzo często nie potrafimy znaleźć czasu dla nas. Dbając o siebie i o dobra materialne zapominamy o zdrowiu. Rzadko chodzimy do lekarza czy poddajemy się zwykłym badaniom. To jest niestety duży problem, z jakiego rodzą się sytuacje, gdy jest już za późno na leczenie i tylko cud może wówczas uratować człowieka. Warto zadbać o zdrowie już dziś. Podstawowe badania krwi wraz ze skierowaniem od lekarza rodzinnego nic nie kosztują. Mogą natomiast wskazać, że organizmie jest coś nie tak. Kontrolne, rutynowe badania, które wystarczy zrobić raz na kilka miesięcy pozwolą kontrolować swoje ciało i pomóc w wyeliminowaniu różnych schorzeń czy nieprawidłowości. Złe samopoczucie, ból głowy, znużenie, ospałość lub brak sił i energii mogą być objawami niskiego poziomu żelaza we krwi. Wówczas przez jakiś czas warto dodatkowo wspomagać się tabletkami bądź żelazem w produktach spożywczych, takich jak wątróbka. Już po tygodniu stosowania zwiększonej dawki tego składnika można poczuć dużą różnicę. Często nie zdajemy sobie sprawy, że słabsze samopoczucie wynika tylko z braku danej witaminy w organizmie. Tak niewiele potrzeba, by znowu poczuć się zdrowszym i odzyskać siły. Właśnie po to warto robić sobie co jakiś czas badania i kontrolować zmiany zachodzące w naszym ciele. Nie czekaj, aż będziesz się czuł źle. Przebadaj się już dziś i bądź spokojny, że nic ci nie grozi.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

» Kategoria: Diety i jedzenie » Tagi: , ,

  • Kategorie

  • Strony

  • Wstęp

    Masz już dość stosowania różnych diet, które nigdy nie dały wymarzonego efektu? Chcesz świetnie wyglądać, a co ważniejsze czuć się dobrze? Nie chcesz już nigdy więcej katować się na siłowni? Pragniesz mieć kontrolę nad swoim organizmem i być pewna, że jest zdrowy? Nic prostszego. To wszystko jest w Twoim zasięgu. Wystarczy, że będziesz systematyczna i zdeterminowana do osiągnięcia zamierzonego celu. Już dziś zacznij uprawiać sport, który po prostu daje Ci radość. Może to być jazda rowerem, pływanie lub bieganie. Wystarczy, że dziennie poświęcisz trzydzieści minut na robienie czegoś, co lubisz, by zgubić zbędne kilogramy i włożyć sukienkę, o jakiej zawsze marzyłaś! Spróbuj chudnąć w sposób, jaki sprawia Ci radość i nie marnuj czasu na katowanie się na siłowni lub zażywanie leków, od których po pewnym czasie zupełnie się uzależnisz.

  • Wpisy

  • Architektura świata

    Zacznij żyć aktywnie a różnicę zauważysz już po kilkunastu dniach! Nie ma nic zdrowszego i lepszego na pozbycie się tkanki tłuszczowej. Korzystaj z uroków lata oszczędzając pieniądze na karnety czy tabletki. Dodatkowo czas spędzony na świeżym powietrzu może być niezwykłą okazją do spotkania ze znajomymi lub rodziną. Połącz przyjemne z pożytecznym. Zadbaj o swoje zdrowie, stawiając na aktywność a nie zauważysz, kiedy Twoje ciało nabierze kształtów, o jakich marzyłaś od wielu lat. Wakacje to idealny czas na takie zmiany. Wykorzystaj szanse, jakie daje Ci niesamowita pogoda i zacznij podobać się sobie. Wtedy spodobasz się także innym.