Dlaczego błonnik?

16 sierpnia 2015

Dlaczego błonnik? Czasami zastanawiamy się czym właściwie jest błonnik, o którym tak dużo słyszymy. Większość z nas wie, ze nie jest on trawiony przez człowieka, ale w takim razie po co w ogóle sięgać po te substancję? No właśnie, dlaczego błonnik? Błonnik jest substancją pochodzenia roślinnego, której ludzie nie trawią i nie przyswajają. Ma on jednak inne właściwości. Pod wpływem wody pęcznieje, dzięki czemu pozbywamy się z organizmu toksyn i produktów przemiany materii. To on pobudza nasze jelita do pracy. Ma również wpływ na odchudzanie, wchłaniając wodę wypełnia żołądek i powoduje, ze pokarm później opuszcza ten organ, chroni także żeby zmuszając nas do produkcji większej ilości śliny i reguluje poziom cukru we krwi. Obniża również poziom cholesterolu, a przez to ryzyko miażdżycy. Jak już wspomniano, ma też zbawienny wpływ na nasze jelita, pomagając przy biegunkach i zaparciach. W takim razie gdzie szukać błonnika? Znajduje się w pełnoziarnistym pieczywie, owocach, orzechach, czy warzywach. Zawrotną ilość błonnika mają suszone śliwki. Ze względu na ilość tej substancji olbrzymim powodzeniem cieszą się w ostatnich latach otręby – możemy spotkać je w postaci czystej, z której przygotujemy wypieki, ale również wersji granulowanej wzbogaconej o suszone owoce – żurawinę, jabłka czy właśnie śliwki. Wielu dietetyków zaznacza, że to waśnie błonnik pomaga zapobiegać a nawet leczyć wiele chorób cywilizacyjnych, jak otyłość czy choroby układu krwionośnego. Właśnie z tego względu powinniśmy jak najczęściej sięgać po produkty zawierające te substancję. Dla naszego własnego zdrowia.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

» Kategoria: Diety i jedzenie » Tagi: , ,

  • Kategorie

  • Strony

  • Wstęp

    Masz już dość stosowania różnych diet, które nigdy nie dały wymarzonego efektu? Chcesz świetnie wyglądać, a co ważniejsze czuć się dobrze? Nie chcesz już nigdy więcej katować się na siłowni? Pragniesz mieć kontrolę nad swoim organizmem i być pewna, że jest zdrowy? Nic prostszego. To wszystko jest w Twoim zasięgu. Wystarczy, że będziesz systematyczna i zdeterminowana do osiągnięcia zamierzonego celu. Już dziś zacznij uprawiać sport, który po prostu daje Ci radość. Może to być jazda rowerem, pływanie lub bieganie. Wystarczy, że dziennie poświęcisz trzydzieści minut na robienie czegoś, co lubisz, by zgubić zbędne kilogramy i włożyć sukienkę, o jakiej zawsze marzyłaś! Spróbuj chudnąć w sposób, jaki sprawia Ci radość i nie marnuj czasu na katowanie się na siłowni lub zażywanie leków, od których po pewnym czasie zupełnie się uzależnisz.

  • Wpisy

  • Architektura świata

    Zacznij żyć aktywnie a różnicę zauważysz już po kilkunastu dniach! Nie ma nic zdrowszego i lepszego na pozbycie się tkanki tłuszczowej. Korzystaj z uroków lata oszczędzając pieniądze na karnety czy tabletki. Dodatkowo czas spędzony na świeżym powietrzu może być niezwykłą okazją do spotkania ze znajomymi lub rodziną. Połącz przyjemne z pożytecznym. Zadbaj o swoje zdrowie, stawiając na aktywność a nie zauważysz, kiedy Twoje ciało nabierze kształtów, o jakich marzyłaś od wielu lat. Wakacje to idealny czas na takie zmiany. Wykorzystaj szanse, jakie daje Ci niesamowita pogoda i zacznij podobać się sobie. Wtedy spodobasz się także innym.