Dobra dieta

6 września 2015

Dobra dieta Jeśli jesteś na diecie, dbasz o to, co jesz, chcesz dobrze wyglądać i zdrowo się czuć to z pewnością szukasz informacji o tym, czym powinna się charakteryzować zdrowa dieta. A zasad takowej jest kilka. Warto się z nimi zapoznać, zanim rozpoczniesz odchudzanie lub jeśli chcesz odżywiać się zdrowo i prowadzić zbilansowany jadłospis. Oczywiście podstawową kwestią jest wysokość zapotrzebowania na kalorie. Jeśli chcesz zrzucić parę kilo jest to z pewnością wartość, której przekroczenie nie da założonych efektów. Jeśli natomiast zależy ci jedynie na zdrowym odżywianiu i słowo „dieta” wcale nie oznacza ograniczania kalorii to powinieneś uważać, by zamieniając niezdrowe fast-foody na warzywa i owoce nie obniżać dziennej kaloryczności jadłospisu. Obiad, który składa się z jednej czwartej kalafiora, połowy brokułu, małego ziemniaka i jajka sadzonego ma jedynie niewiele ponad trzysta kalorii. Do pokrycia takiej wysokości wystarczy porcja frytek, która zazwyczaj jest jedynie dodatkiem do obiadu. Możliwe więc, że jeśli utrzymywałeś swoją wagę, spożywając takie produkty to organizm potrzebuje dużej ilości energii, alby właściwie funkcjonować. Zmiana żywienia może nie okazać się korzystna jeśli pociągnie za sobą obniżenie kaloryczności dań. Dlatego zdrowa dieta przede wszystkim powinna dostarczać odpowiednią ilość kalorii i stanowić dobre źródło energii. Oczywiście opiera się na warzywach, owocach, nabiale, pełnym ziarnie i chudym mięsie. Dlatego komponując posiłki zapomnij o przetworzonych produktach. Nic, co składa się z chemicznych dodatków nie jest zdrowe i na pewno nie zapewni ci dobrego samopoczucia.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

» Kategoria: Diety i jedzenie » Tagi: , ,

  • Kategorie

  • Strony

  • Wstęp

    Masz już dość stosowania różnych diet, które nigdy nie dały wymarzonego efektu? Chcesz świetnie wyglądać, a co ważniejsze czuć się dobrze? Nie chcesz już nigdy więcej katować się na siłowni? Pragniesz mieć kontrolę nad swoim organizmem i być pewna, że jest zdrowy? Nic prostszego. To wszystko jest w Twoim zasięgu. Wystarczy, że będziesz systematyczna i zdeterminowana do osiągnięcia zamierzonego celu. Już dziś zacznij uprawiać sport, który po prostu daje Ci radość. Może to być jazda rowerem, pływanie lub bieganie. Wystarczy, że dziennie poświęcisz trzydzieści minut na robienie czegoś, co lubisz, by zgubić zbędne kilogramy i włożyć sukienkę, o jakiej zawsze marzyłaś! Spróbuj chudnąć w sposób, jaki sprawia Ci radość i nie marnuj czasu na katowanie się na siłowni lub zażywanie leków, od których po pewnym czasie zupełnie się uzależnisz.

  • Wpisy

  • Architektura świata

    Zacznij żyć aktywnie a różnicę zauważysz już po kilkunastu dniach! Nie ma nic zdrowszego i lepszego na pozbycie się tkanki tłuszczowej. Korzystaj z uroków lata oszczędzając pieniądze na karnety czy tabletki. Dodatkowo czas spędzony na świeżym powietrzu może być niezwykłą okazją do spotkania ze znajomymi lub rodziną. Połącz przyjemne z pożytecznym. Zadbaj o swoje zdrowie, stawiając na aktywność a nie zauważysz, kiedy Twoje ciało nabierze kształtów, o jakich marzyłaś od wielu lat. Wakacje to idealny czas na takie zmiany. Wykorzystaj szanse, jakie daje Ci niesamowita pogoda i zacznij podobać się sobie. Wtedy spodobasz się także innym. link