Jem mniej, ale nie chudnę…

29 sierpnia 2015

Jem mniej, ale nie chudnę… Wiele młodych kobiet w sposób wręcz obsesyjny chce dbać o swoją sylwetkę. Często kończy się to niestety anoreksją lub innymi problemami ze zdrowiem, gdy dieta nie jest odpowiednio dobrana. Ale wiele młodych kobiet boryka się z innym problemem. Choć często stosują one rygorystyczną dietę polegającą na zmniejszeniu racji żywnościowych, a nie zmianie przyzwyczajeń, to ich waga wcale się nie zmienia. Na czym polega ich błąd? No właśnie w ograniczeniu porcji jedzenia, a nie zmianie produktów na zdrowe czy mniej kaloryczne. Wiele z tych pań nie zaczyna również ćwiczyć, by modelować sylwetkę. Wówczas niedożywiony organizm próbuje się bronić. Nie tracimy na wadze, co najwyżej zaczynają wypadać włosy, które już nie otrzymują potrzebnych składników odżywczych. Nasze organizmy zaczynają magazynować otrzymane kalorie, które zamieniają się w miękkie boczki. To właśnie dlatego tak ważna jest odpowiednio dopasowana, zrównoważona dieta, dzięki której nie nie tylko skutecznie schudniemy, ale również nie stracimy zdrowia i dobrego samopoczucia. W końcu możliwości rozpoczęcie diety jest naprawdę wiele. A czasem wystarczy odrobina ruchu. Podejmując decyzję o utracie zbędnych kilogramów najlepiej udać się do specjalisty. A jeśli nie chcemy korzystać z ich porad lepiej wcześniej zastanowić się nad tym co jest dla naszego organizmu najlepsze. Warto również zastanowić się, jakie błędy żywieniowe popełnialiśmy do tej pory i właśnie ich unikać. Dieta, która wybierzemy, powinna być owocem pracy nad sobą, a nie zwykłego głodzenia się.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

» Kategoria: Porady » Tagi: , ,

  • Kategorie

  • Strony

  • Wstęp

    Masz już dość stosowania różnych diet, które nigdy nie dały wymarzonego efektu? Chcesz świetnie wyglądać, a co ważniejsze czuć się dobrze? Nie chcesz już nigdy więcej katować się na siłowni? Pragniesz mieć kontrolę nad swoim organizmem i być pewna, że jest zdrowy? Nic prostszego. To wszystko jest w Twoim zasięgu. Wystarczy, że będziesz systematyczna i zdeterminowana do osiągnięcia zamierzonego celu. Już dziś zacznij uprawiać sport, który po prostu daje Ci radość. Może to być jazda rowerem, pływanie lub bieganie. Wystarczy, że dziennie poświęcisz trzydzieści minut na robienie czegoś, co lubisz, by zgubić zbędne kilogramy i włożyć sukienkę, o jakiej zawsze marzyłaś! Spróbuj chudnąć w sposób, jaki sprawia Ci radość i nie marnuj czasu na katowanie się na siłowni lub zażywanie leków, od których po pewnym czasie zupełnie się uzależnisz.

  • Wpisy

  • Architektura świata

    Zacznij żyć aktywnie a różnicę zauważysz już po kilkunastu dniach! Nie ma nic zdrowszego i lepszego na pozbycie się tkanki tłuszczowej. Korzystaj z uroków lata oszczędzając pieniądze na karnety czy tabletki. Dodatkowo czas spędzony na świeżym powietrzu może być niezwykłą okazją do spotkania ze znajomymi lub rodziną. Połącz przyjemne z pożytecznym. Zadbaj o swoje zdrowie, stawiając na aktywność a nie zauważysz, kiedy Twoje ciało nabierze kształtów, o jakich marzyłaś od wielu lat. Wakacje to idealny czas na takie zmiany. Wykorzystaj szanse, jakie daje Ci niesamowita pogoda i zacznij podobać się sobie. Wtedy spodobasz się także innym.