Nie zapominajcie o wodzie!

24 sierpnia 2015

Nie zapominajcie o wodzie! Lato to wyjątkowy czas, gdy media nie przestają trąbić o piciu dużej ilości płynów w upalne dni. Temat wydaje się być nudny i przereklamowany, jednak w rzeczywistości stanowi on ogromny problem. Często słyszy się, o ofiarach śmiertelnych, gdy przyczyną zgonu jest spadek zawartości wody w organizmie niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania. Najbardziej narażone są na to dzieci oraz osoby starsze. Temperatury, jakie w ostatnich dniach odczytujemy z naszych termometrów są bardzo wysokie. W takim czasie człowiek bardzo szybko się odwadnia, czego konsekwencjami mogą być omdlenia, zasłabnięcia, zawroty lub bóle głowy. Szczególnie w takich dniach nie należy ruszać się z domu bez butelki wody mineralnej, która może uratować zdrowie a czasem nawet życie człowieka. Warto zaznaczyć, że moment, gdy ktoś czuje się spragniony świadczy o początkowej fazie odwodnienia. Już wówczas powinno się uzupełnić braki płynów w organizmie, zanim może być za późno. Nie należy ograniczać się w spożyciu wody w upały. Dwa litry to w zasadzie minimum, jakie specjaliści polecają w okresie letnim.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

» Kategoria: Sport » Tagi: , ,

  • Kategorie

  • Strony

  • Wstęp

    Masz już dość stosowania różnych diet, które nigdy nie dały wymarzonego efektu? Chcesz świetnie wyglądać, a co ważniejsze czuć się dobrze? Nie chcesz już nigdy więcej katować się na siłowni? Pragniesz mieć kontrolę nad swoim organizmem i być pewna, że jest zdrowy? Nic prostszego. To wszystko jest w Twoim zasięgu. Wystarczy, że będziesz systematyczna i zdeterminowana do osiągnięcia zamierzonego celu. Już dziś zacznij uprawiać sport, który po prostu daje Ci radość. Może to być jazda rowerem, pływanie lub bieganie. Wystarczy, że dziennie poświęcisz trzydzieści minut na robienie czegoś, co lubisz, by zgubić zbędne kilogramy i włożyć sukienkę, o jakiej zawsze marzyłaś! Spróbuj chudnąć w sposób, jaki sprawia Ci radość i nie marnuj czasu na katowanie się na siłowni lub zażywanie leków, od których po pewnym czasie zupełnie się uzależnisz.

  • Wpisy

  • Architektura świata

    Zacznij żyć aktywnie a różnicę zauważysz już po kilkunastu dniach! Nie ma nic zdrowszego i lepszego na pozbycie się tkanki tłuszczowej. Korzystaj z uroków lata oszczędzając pieniądze na karnety czy tabletki. Dodatkowo czas spędzony na świeżym powietrzu może być niezwykłą okazją do spotkania ze znajomymi lub rodziną. Połącz przyjemne z pożytecznym. Zadbaj o swoje zdrowie, stawiając na aktywność a nie zauważysz, kiedy Twoje ciało nabierze kształtów, o jakich marzyłaś od wielu lat. Wakacje to idealny czas na takie zmiany. Wykorzystaj szanse, jakie daje Ci niesamowita pogoda i zacznij podobać się sobie. Wtedy spodobasz się także innym. zjeźdźalnie dla dzieci ząbki fm world