Ograniczanie kalorii

19 sierpnia 2015

Ograniczanie kalorii Jeśli dbasz o swoją sylwetkę to na pewno zwracasz uwagę na to, co jesz i w jakiej ilości. To jest pierwszy krok w stronę odchudzania. Ale niewiele osób myśli o tym, żeby ich odchudzanie było zdrowe. Żeby chudnąć odpowiednią ilość kilogramów w ciągu określonego czasu trzeba zadbać o spożywanie właściwie zbilansowanych posiłków i o dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości kalorii. Nie wystarczy jednak od razu ograniczyć przyswajane kalorie do minimum, czyli do na przykład 1000 kcal. To wcale nie jest dobry krok, jeśli chcesz schudnąć zdrowo i nie przeżywać dramatycznego powrotu kalorii w postaci efektu jo-jo. Takie drastyczne obniżenie kaloryczności spowoduje, ze organizm zacznie się buntować i będzie się ratował odkładając otrzymaną energię na zapas. To spowoduje, że nawet jeśli schudniesz kilka kilogramów to będzie to jedynie woda, a zrzucona waga w tempie ekspresowym wróci ze zdwojoną ilością. Dlatego we właściwym obniżaniu kaloryczności powinno sie kierować kilkoma zasadami. Przede wszystkim musisz poznać swoje dzienne zapotrzebowanie na kalorie, czyli ilość, którą twój organizm potrzebuje, by właściwie funkcjonować. Nie tylko pokrywać zapotrzebowanie przy działaniu podstawowych funkcji życiowych, ale również by utrzymać cały organizm w dobrym zdrowiu. Taką wartość podadzą kalkulatory całkowitej przemiany materii. Od tej wartości należy odciąć trzysta kalorii, żeby poznać zapotrzebowanie, które umożliwi zrzucanie mniej więcej pół kilograma na tydzień. Taki spadek jest zdrowy, nie spowoduje problemów zdrowotnych i nie powinien ukończyć sie efektem jo-jo.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

» Kategoria: Diety i jedzenie » Tagi: , , ,

  • Kategorie

  • Strony

  • Wstęp

    Masz już dość stosowania różnych diet, które nigdy nie dały wymarzonego efektu? Chcesz świetnie wyglądać, a co ważniejsze czuć się dobrze? Nie chcesz już nigdy więcej katować się na siłowni? Pragniesz mieć kontrolę nad swoim organizmem i być pewna, że jest zdrowy? Nic prostszego. To wszystko jest w Twoim zasięgu. Wystarczy, że będziesz systematyczna i zdeterminowana do osiągnięcia zamierzonego celu. Już dziś zacznij uprawiać sport, który po prostu daje Ci radość. Może to być jazda rowerem, pływanie lub bieganie. Wystarczy, że dziennie poświęcisz trzydzieści minut na robienie czegoś, co lubisz, by zgubić zbędne kilogramy i włożyć sukienkę, o jakiej zawsze marzyłaś! Spróbuj chudnąć w sposób, jaki sprawia Ci radość i nie marnuj czasu na katowanie się na siłowni lub zażywanie leków, od których po pewnym czasie zupełnie się uzależnisz.

  • Wpisy

  • Architektura świata

    Zacznij żyć aktywnie a różnicę zauważysz już po kilkunastu dniach! Nie ma nic zdrowszego i lepszego na pozbycie się tkanki tłuszczowej. Korzystaj z uroków lata oszczędzając pieniądze na karnety czy tabletki. Dodatkowo czas spędzony na świeżym powietrzu może być niezwykłą okazją do spotkania ze znajomymi lub rodziną. Połącz przyjemne z pożytecznym. Zadbaj o swoje zdrowie, stawiając na aktywność a nie zauważysz, kiedy Twoje ciało nabierze kształtów, o jakich marzyłaś od wielu lat. Wakacje to idealny czas na takie zmiany. Wykorzystaj szanse, jakie daje Ci niesamowita pogoda i zacznij podobać się sobie. Wtedy spodobasz się także innym.