Archiwum kategorii 'Sport'

Włącz myślenie nawet na plaży

6 października 2015

Włącz myślenie nawet na plaży W lecie wiele osób poświęca nieskończoną liczbę godzin swojego cennego czasu na różnego rodzaju wyjazdach. Wyjeżdżamy w różne części naszego kraju a także często za granicę. My Polacy mamy jednak w sobie coś, co ciągnie nas na naszą piękną północ, dlatego też dosyć często udajemy się nad morze, by podziwiać piękny Bałtyk oraz zrelaksować się po miesiącach nauki czy pracy. Odpoczynek podczas wakacji jest nader konieczny a nawet wskazany, jednak większość nie stosuje się do zalecanych przez lekarzy działań związanych z przebywaniem na słońcu. Nakrycie głowy, woda mineralna i balsam to niezbędne rzeczy, jakie należy zabrać ze sobą na plażę. Ludźmi z udarami słonecznymi, zasłabnięciami, omdleniami, poparzeniami i odwodnieniami nie brakuje w szpitalach. Niestety skutki ich bezmyślności mogą być bolesne, długotrwałe a nawet nieodwracalne. Dbajmy o zdrowie nasze i bezpieczeństwo bliskich. Pamiętajmy, że nawet na wakacjach należy kierować się zdrowym rozsądkiem oraz umiarem. Picie alkoholu czy napojów energetyzujących w upały może przynieść także falę niepożądanych konsekwencji. Niestety bardzo często na plażach zupełnie się o tym zapomina. Miejmy oczy szeroko otwarte i pamiętajmy, że być może od nas będzie zależało zdrowie czy życie innych turystów. Jeśli zauważymy dziwne zachowanie u kogoś obcego, nie krępujmy się podejść i zapytać, czy wszystko jest w porządku. Drobny gest w takiej sytuacji może okazać się zbawiennym. Uchrońmy od niebezpieczeństwa siebie i innych.

» Kategoria: Sport » Tagi: , ,

Ruch to zdrowie

30 września 2015

Ruch to zdrowie W dobie ciągłego postępu nauka daje nam możliwości, które ułatwiają codzienne życie. Inżynierowie robią wszystko, by ograniczać ludzki wysiłek do minimum. Czy jednak jest to dobre dla naszego zdrowia? Jaki wpływ na naszą kondycję mają takie zmiany? Niestety ale nieustanne ułatwianie sobie życia i dokonywanie złych wyborów mogą mieć złe skutki. Jeśli wykluczamy z codziennych planów ruch i wybieramy windę zamiast schodów a do pracy jeździmy autobusem lub samochodem to sami skazujemy się na ograniczenie sprawności. Niewielu dorosłych ludzi stale uprawia sport lub dba o odpowiednią ilość ruchu codziennie. Raczej nasza aktywność ogranicza się do krótkich dystansów i prac domowych. To niestety zbyt mało, żeby zachować sprawność i dobrze się czuć. Z wiekiem kondycja spada, zmniejsza się zapotrzebowanie energetyczne i takie działania mogą być szkodliwe dla funkcjonowania organizmu. To może prowadzić do nadwagi, a nawet do otyłości. Nie warto więc ograniczać ruchu. Jak sprawić, by aktywność fizyczna zagościła w naszym życiu? Można zacząć właśnie od takich prostych zmian. Zamiast przejechać jeden przystanek zdecyduj się przejść tą odległość. A może masz chęć pobiegać? Możesz wybrać się na jogging wieczorem, albo rano. To wspomoże przemianę materii i sprawi, że będziesz się cieszyć lepszą kondycją. Jeśli nigdy wcześniej nie biegałeś to zacznij stopniowo zwiększać czas wysiłku i nie przemęczaj się, bo to doprowadzi jedynie do zniechęcenia. Możesz także częściej wchodzić po schodach czy zapisać się na siłownie. Wykupiony karnet zmotywuje do regularnego wysiłku.

» Kategoria: Sport » Tagi: , , ,

Woda urody Ci doda

26 września 2015

Woda urody Ci doda W telewizji, radiu i gazetach wciąż spotykamy się z informacją, że powinniśmy pić jak najwięcej wody. W wielu reklamach spotykamy się z młodymi, zgrabnymi i szczęśliwymi kobietami radośnie podążającymi do celu właśnie z butelką wody. Czasem zastanawiamy się, czy woda rzeczywiście ma tak zbawienny wpływ na nasze zdrowie, czy jest to tylko chwyt marketingowy? W końcu nie ma żadnej społecznej kampanii w tym kierunku, tak jak to było w przypadku mleka… A przecież my tak lubimy słodkie i gazowane napoje lub gęste nektary… Wiele firm raczy nas również wodami smakowymi, w których rzekomo znajduje się sok owocowy, w co jest niestety trudno uwierzyć. Wiele wód też nie przyciąga swoim smakiem czy składem mineralnym. W końcu powszechnie mówi się, że w Polsce istnieje raptem kilka naprawdę wartościowych źródeł. Nie wszyscy tez lubią pić wodę, dlatego decydują się raczej na jej smakowe warianty. Warto jednak decydować się na czysta wodę, a jeśli jej nie lubimy możemy dorzucić do niej owoce i miętę. Picie przynajmniej jednej butelki wody dziennie, czyli 1,5 l sprawia, że nasz organizm nie tylko jest odpowiednio nawodniony, ale również zaczyna się oczyszczać. Poprawia nasz metabolizm i łagodzi poczucie głodu. Nawet słodycze już nas tak nie kuszą. Ponadto pijąc czystą wodę nie wprowadzamy do organizmu kolejnych porcji cukru czy sztucznych ulepszaczy. W czasie upalnego lata powinniśmy zawsze doceniać dostęp do świeżej, a najlepiej lekko schłodzonej wody, która pozwoli nam zaspokoić największe pragnienie…

» Kategoria: Sport » Tagi: , ,

Pora na zmiany

17 września 2015

Pora na zmiany Lato to dobry czas, żeby zmienić coś w swoim życiu. Piękna pogoda pozytywnie nastraja i daje energię do wprowadzania w życie starych planów. Żeby w końcu osiągnąć zamierzone dawno cele trzeba się właściwie zmotywować. To jest podstawowy krok w kierunku każdej zmiany. Jeśli chcemy, żeby tym razem nam się udało to musimy zapomnieć o wszystkich wymówkach. Najważniejsze to widzieć cel i nie poddawać sie mimo niepowodzeń. Jeśli coś przychodzi nam z trudem trzeba dać sobie więcej czasu. A może twoje oczekiwania są zbyt wyśrubowane? Nie zmuszaj się do zbyt wielu wyrzeczeń i nie nakładaj na siebie dużej ilości obowiązków. To może jedynie sprawić, ze się zniechęcisz i stracisz ochotę do kontynuowania zmian. Latem wiele osób podejmuje decyzję o zmianie wyglądu swojej sylwetki. To najczęstsze postanowienie noworoczne obok rzucania palenia. Jednak taka decyzja pociąga za sobą wiele konsekwencji. Przede wszystkim, jeśli chcesz trwale schudnąć to musisz diametralnie zmienić swoje podejście do życia. Musisz pożegnać się ze starymi nawykami, które uwzględniały niezdrowe przyzwyczajenia. Wiąże się to również z koniecznością porzucenia wygody i z rozpoczęciem ćwiczeń. W takich chwilach łatwo o wątpliwości. Nie daj się zwieść chwilowym spadkom motywacji. Ciągle wierz, że ci się uda, a w końcu zobaczysz różnicę. Zaplanuj sobie także jeden dzień w tygodniu na małe odstępstwa od przyjętej diety. Taki dzień doda ci motywacji i pozytywnie nakręci na przyszły tydzień. W końcu nie można odmawiać sobie wszystkiego.

» Kategoria: Sport » Tagi: , ,

Następna strona »

  • Kategorie

  • Strony

  • Wstęp

    Masz już dość stosowania różnych diet, które nigdy nie dały wymarzonego efektu? Chcesz świetnie wyglądać, a co ważniejsze czuć się dobrze? Nie chcesz już nigdy więcej katować się na siłowni? Pragniesz mieć kontrolę nad swoim organizmem i być pewna, że jest zdrowy? Nic prostszego. To wszystko jest w Twoim zasięgu. Wystarczy, że będziesz systematyczna i zdeterminowana do osiągnięcia zamierzonego celu. Już dziś zacznij uprawiać sport, który po prostu daje Ci radość. Może to być jazda rowerem, pływanie lub bieganie. Wystarczy, że dziennie poświęcisz trzydzieści minut na robienie czegoś, co lubisz, by zgubić zbędne kilogramy i włożyć sukienkę, o jakiej zawsze marzyłaś! Spróbuj chudnąć w sposób, jaki sprawia Ci radość i nie marnuj czasu na katowanie się na siłowni lub zażywanie leków, od których po pewnym czasie zupełnie się uzależnisz.

  • Wpisy

  • Architektura świata

    Zacznij żyć aktywnie a różnicę zauważysz już po kilkunastu dniach! Nie ma nic zdrowszego i lepszego na pozbycie się tkanki tłuszczowej. Korzystaj z uroków lata oszczędzając pieniądze na karnety czy tabletki. Dodatkowo czas spędzony na świeżym powietrzu może być niezwykłą okazją do spotkania ze znajomymi lub rodziną. Połącz przyjemne z pożytecznym. Zadbaj o swoje zdrowie, stawiając na aktywność a nie zauważysz, kiedy Twoje ciało nabierze kształtów, o jakich marzyłaś od wielu lat. Wakacje to idealny czas na takie zmiany. Wykorzystaj szanse, jakie daje Ci niesamowita pogoda i zacznij podobać się sobie. Wtedy spodobasz się także innym. GABA klocki hamulcowe hawk ortodonta w lublinie