Walka z otyłością

4 września 2015

Walka z otyłością	Otyłość stała się XXI wieku ogromnym problemem ludzkości. Jest to rodzaj przewlekłej choroby, spowodowany nadmiernym spożywaniem energii z różnych produktów spożywczych. W konsekwencji mamy do czynienia z tworzeniem się tkanki tłuszczowej. Poza niechcianym wyglądem, skutkiem otyłości jest szereg chorób, które mogą zagrażać życiu człowieka. Najczęściej wiąże się to z problemami ze strony układu sercowo-naczyniowego a także innych narządów. Otyłość ma wpływ na funkcjonowanie całego organizmy człowieka. Warto zaznaczyć, że u osób otyłych częściej dochodzi do złamań i zwichnięć a często obserwuje się również żylaki. Poważniejsze jest jednak zagrożenie niedoczynności serca a w konsekwencji trudności z oddychaniem czy nawet niedotlenienie mózgu, czego skutkiem jest zgon. Osoby otyłe są skłonne szybciej zachorować na nowotwór, bezpłodność czy dostać udar mózgu. Istnieją różne sposoby walki z otyłością. Odpowiednia dieta, osobisty dietetyk, wysiłek fizyczny czy leki. Nic jednak nie da efektu, jeśli człowiek nie będzie zdeterminowany do zmian. A nie są to małe zmiany. Wymagają także dużego poświęcenie i czasem zmiany stylu życia o sto osiemdziesiąt stopni. Należy zaznaczyć, że niezwykle istotna jest także psychoterapia, gdyż to w mózgu rozpoczyna się chudnięcie. Ostateczną metodą zwalczenia otyłości jest leczenie operacyjne. Stosuje się ją jednak w ostateczności po dwóch latach intensywnej pracy nad schudnięciem. Z tej opcji wyklucza się jednak osoby poniżej 18 roku życia oraz powyżej 55.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

» Kategoria: Diety i jedzenie » Tagi: , ,

  • Kategorie

  • Strony

  • Wstęp

    Masz już dość stosowania różnych diet, które nigdy nie dały wymarzonego efektu? Chcesz świetnie wyglądać, a co ważniejsze czuć się dobrze? Nie chcesz już nigdy więcej katować się na siłowni? Pragniesz mieć kontrolę nad swoim organizmem i być pewna, że jest zdrowy? Nic prostszego. To wszystko jest w Twoim zasięgu. Wystarczy, że będziesz systematyczna i zdeterminowana do osiągnięcia zamierzonego celu. Już dziś zacznij uprawiać sport, który po prostu daje Ci radość. Może to być jazda rowerem, pływanie lub bieganie. Wystarczy, że dziennie poświęcisz trzydzieści minut na robienie czegoś, co lubisz, by zgubić zbędne kilogramy i włożyć sukienkę, o jakiej zawsze marzyłaś! Spróbuj chudnąć w sposób, jaki sprawia Ci radość i nie marnuj czasu na katowanie się na siłowni lub zażywanie leków, od których po pewnym czasie zupełnie się uzależnisz.

  • Wpisy

  • Architektura świata

    Zacznij żyć aktywnie a różnicę zauważysz już po kilkunastu dniach! Nie ma nic zdrowszego i lepszego na pozbycie się tkanki tłuszczowej. Korzystaj z uroków lata oszczędzając pieniądze na karnety czy tabletki. Dodatkowo czas spędzony na świeżym powietrzu może być niezwykłą okazją do spotkania ze znajomymi lub rodziną. Połącz przyjemne z pożytecznym. Zadbaj o swoje zdrowie, stawiając na aktywność a nie zauważysz, kiedy Twoje ciało nabierze kształtów, o jakich marzyłaś od wielu lat. Wakacje to idealny czas na takie zmiany. Wykorzystaj szanse, jakie daje Ci niesamowita pogoda i zacznij podobać się sobie. Wtedy spodobasz się także innym. Szybka i nieinwazyjna kolposkopia - Warszawa. Nowatorskie USG ciąźy 4D Warszawa - Gabinety Łucka. schodołaz towarowy frontdeskmaster.com