Zasady zdrowej diety

29 sierpnia 2015

Zasady zdrowej diety Każdy, kto dba o swój organizm robi wszystko, by dostarczać mu niezbędne składniki i aby posiłki były przygotowywane z wartościowych, zdrowych produktów. Takie żywienie ma bardzo wiele plusów. Przede wszystkim sprawia, że nasza sylwetka wygląda zdrowo i pięknie, ale przede wszystkim wykazuje też dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie. Pomaga zadbać o właściwą pracę organów wewnętrznych, dobre trawienie i zachowanie zdrowej szybkości przemiany materii. Dlatego nawet jeśli twoim celem nie jest zgubienie zbędnych kilogramów to warto zastanowić się nad zmianą swoich przyzwyczajeń. Jeśli chcesz zacząć dbać o swój organizm i poczuć się lepiej musisz dostosować się do kilku podstawowych zasad. Do najważniejszych należy podział posiłków. Zaleca się spożywanie pięciu posiłków dziennie w trzygodzinnych odstępach. jeśli tylko masz możliwość wdrożenia takiego sposobu żywienia nie zwlekać. Będzie to niosło wiele korzyści. Do łatwiejszych zmian, które możesz stopniowo wprowadzać należy także zmiana mąki pszennej na żytnią. Dlatego przy zakupie makaronu wybierz pełnoziarnisty. Kiedy decydujesz się na chleb raczej zrezygnuj z jasnych bułek, albo pieczywa drożdżowego. Zamiast tego sięgnij po chleb razowy, żytni, pełnoziarnisty. Możesz też wybrać wariant z ziarnami, pestkami czy nasionami. Jeśli lubisz jogurty to także w prosty sposób możesz zmienić te niezdrowe, na wartościowe odpowiedniki. Zamiast kupować serki słodzone z niezdrowymi dodatkami wybierz jogurt naturalny i mieszaj go z kawałkami ulubionych owoców. To znacznie lepszy wybór.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

» Kategoria: Diety i jedzenie » Tagi: , ,

  • Kategorie

  • Strony

  • Wstęp

    Masz już dość stosowania różnych diet, które nigdy nie dały wymarzonego efektu? Chcesz świetnie wyglądać, a co ważniejsze czuć się dobrze? Nie chcesz już nigdy więcej katować się na siłowni? Pragniesz mieć kontrolę nad swoim organizmem i być pewna, że jest zdrowy? Nic prostszego. To wszystko jest w Twoim zasięgu. Wystarczy, że będziesz systematyczna i zdeterminowana do osiągnięcia zamierzonego celu. Już dziś zacznij uprawiać sport, który po prostu daje Ci radość. Może to być jazda rowerem, pływanie lub bieganie. Wystarczy, że dziennie poświęcisz trzydzieści minut na robienie czegoś, co lubisz, by zgubić zbędne kilogramy i włożyć sukienkę, o jakiej zawsze marzyłaś! Spróbuj chudnąć w sposób, jaki sprawia Ci radość i nie marnuj czasu na katowanie się na siłowni lub zażywanie leków, od których po pewnym czasie zupełnie się uzależnisz.

  • Wpisy

  • Architektura świata

    Zacznij żyć aktywnie a różnicę zauważysz już po kilkunastu dniach! Nie ma nic zdrowszego i lepszego na pozbycie się tkanki tłuszczowej. Korzystaj z uroków lata oszczędzając pieniądze na karnety czy tabletki. Dodatkowo czas spędzony na świeżym powietrzu może być niezwykłą okazją do spotkania ze znajomymi lub rodziną. Połącz przyjemne z pożytecznym. Zadbaj o swoje zdrowie, stawiając na aktywność a nie zauważysz, kiedy Twoje ciało nabierze kształtów, o jakich marzyłaś od wielu lat. Wakacje to idealny czas na takie zmiany. Wykorzystaj szanse, jakie daje Ci niesamowita pogoda i zacznij podobać się sobie. Wtedy spodobasz się także innym.