Zbawienny mniszek lekarski

24 września 2015

Zbawienny mniszek lekarski Zwykła roślinka, której nagminnie staramy się pozbyć z ogródka. Zupełnie nieświadomie nazywamy ją chwastem i wycinamy, gdy tylko pojawi się nieproszona na naszym terytorium. Tym sposobem popełniamy duży błąd, nie zdając sobie sprawy, jakie dobro uciekło nam między palcami. Otóż tak zwany mlecz, rosnący dziko w Afryce, Europie a także obu Amerykach, jest niesamowitym lekarstwem działającym wręcz cuda. Miód z mniszka lekarskiego jest jednym z najzdrowszych a sama roślina ma właściwości lecznicze. Do celów medycznych wykorzystuje się liście oraz korzeń, które po konkretnej formie przeróbki stają się naturalnymi lekarstwami. Do najważniejszych zalet mniszka pospolitego zalicza się działanie oczyszczające a także moczopędne. Mlecz łagodzi zaburzenia trawienia, schorzenia wątroby i woreczka żółciowego. Dodatkowo można go używać przy braku apetytu. Najskuteczniejszą formą leczenia z zastosowaniem mniszka lekarskiego jest przygotowanie odwaru z korzeni, jakie wcześniej należy dobrze wysuszyć. Przepis na syrop jest dosyć prosty, bowiem odpowiednią ilość korzenia należy zalać wrzącą wodą i następnie gotować przez około dziesięć minut na wolnym ogniu. Gdy wywar ostygnie trzeba go przecedzić i pić dwa lub trzy razy dziennie tuż przed posiłkiem. Ułatwia on bowiem trawienie a także ma zastosowanie odtruwające. Tyle zalet w zwykłej roślince, która na dobrą sprawę jest naturalnym lekarstwem na wiele chorób i dolegliwości. Musimy zacząć korzystać z dóbr, jakie dała nam natura i nie niszczyć lekarstw, jakie rosną na naszych trawnikach.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

» Kategoria: Porady » Tagi: , ,

  • Kategorie

  • Strony

  • Wstęp

    Masz już dość stosowania różnych diet, które nigdy nie dały wymarzonego efektu? Chcesz świetnie wyglądać, a co ważniejsze czuć się dobrze? Nie chcesz już nigdy więcej katować się na siłowni? Pragniesz mieć kontrolę nad swoim organizmem i być pewna, że jest zdrowy? Nic prostszego. To wszystko jest w Twoim zasięgu. Wystarczy, że będziesz systematyczna i zdeterminowana do osiągnięcia zamierzonego celu. Już dziś zacznij uprawiać sport, który po prostu daje Ci radość. Może to być jazda rowerem, pływanie lub bieganie. Wystarczy, że dziennie poświęcisz trzydzieści minut na robienie czegoś, co lubisz, by zgubić zbędne kilogramy i włożyć sukienkę, o jakiej zawsze marzyłaś! Spróbuj chudnąć w sposób, jaki sprawia Ci radość i nie marnuj czasu na katowanie się na siłowni lub zażywanie leków, od których po pewnym czasie zupełnie się uzależnisz.

  • Wpisy

  • Architektura świata

    Zacznij żyć aktywnie a różnicę zauważysz już po kilkunastu dniach! Nie ma nic zdrowszego i lepszego na pozbycie się tkanki tłuszczowej. Korzystaj z uroków lata oszczędzając pieniądze na karnety czy tabletki. Dodatkowo czas spędzony na świeżym powietrzu może być niezwykłą okazją do spotkania ze znajomymi lub rodziną. Połącz przyjemne z pożytecznym. Zadbaj o swoje zdrowie, stawiając na aktywność a nie zauważysz, kiedy Twoje ciało nabierze kształtów, o jakich marzyłaś od wielu lat. Wakacje to idealny czas na takie zmiany. Wykorzystaj szanse, jakie daje Ci niesamowita pogoda i zacznij podobać się sobie. Wtedy spodobasz się także innym.