Zioła w naszej kuchni

26 września 2015

Zioła w naszej kuchni Odwiedzając pobliskie markety w każdej chwili możemy uzupełnić nasze zapasy przypraw. Niestety czytając ich etykiety z przerażeniem orientujemy się, że zawierają one w znacznej mierze te składniki, których unikamy w naszej kuchni. Wtedy możemy skorzystać z saszetek zawierających same zioła, jednak tam ścierane są całe rośliny, a nie jedynie aromatyczne listki. Co zrobić, jeśli chcemy smacznie i zdrowo gotować? Zawsze możemy skorzystać z odhodowanych sadzonek sprzedawanych przy stoiskach warzywnych, które niestety są niezbyt trwałe i mniej więcej po tygodniu marnieją, a częste zaopatrywanie się w takie doniczki jest dość kosztowne. Znacznie praktyczniej jest samodzielnie posiać potrzebne zioła i ustawić doniczki na kuchennym parapecie. Możemy wówczas cieszyć się nie tylko widokiem rosnącego zielonego ogródka w naszej kuchni, ale również pewnością, że nasze zioła wzrastają bez chemicznych dodatków. Takie rośliny znacznie dłużej plonują. Mogą wytrzymać przynajmniej pół roku mimo ciągłego przycinania. Możemy się również zdecydować na posianie ulubionych ziół w dużych donicach na parapecie lub balkonie, by móc je ściąć i ususzyć. W ten sposób przygotujemy własne aromatyczne mieszanki przypraw. Jak widać każda z nas może samodzielnie zdecydować o tym, czy w naszej kuchni będą królowały sztuczne polepszacze smaku stanowiące główny składnik oferowanych nam dodatków do potraw, które tylko nam szkodzą. Czasem lepiej poświęcić kilka chwil i miejsca na parapecie czy balkonie by wyhodować aromatyczne zioła na własny użytek.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

» Kategoria: Diety i jedzenie » Tagi: , ,

  • Kategorie

  • Strony

  • Wstęp

    Masz już dość stosowania różnych diet, które nigdy nie dały wymarzonego efektu? Chcesz świetnie wyglądać, a co ważniejsze czuć się dobrze? Nie chcesz już nigdy więcej katować się na siłowni? Pragniesz mieć kontrolę nad swoim organizmem i być pewna, że jest zdrowy? Nic prostszego. To wszystko jest w Twoim zasięgu. Wystarczy, że będziesz systematyczna i zdeterminowana do osiągnięcia zamierzonego celu. Już dziś zacznij uprawiać sport, który po prostu daje Ci radość. Może to być jazda rowerem, pływanie lub bieganie. Wystarczy, że dziennie poświęcisz trzydzieści minut na robienie czegoś, co lubisz, by zgubić zbędne kilogramy i włożyć sukienkę, o jakiej zawsze marzyłaś! Spróbuj chudnąć w sposób, jaki sprawia Ci radość i nie marnuj czasu na katowanie się na siłowni lub zażywanie leków, od których po pewnym czasie zupełnie się uzależnisz.

  • Wpisy

  • Architektura świata

    Zacznij żyć aktywnie a różnicę zauważysz już po kilkunastu dniach! Nie ma nic zdrowszego i lepszego na pozbycie się tkanki tłuszczowej. Korzystaj z uroków lata oszczędzając pieniądze na karnety czy tabletki. Dodatkowo czas spędzony na świeżym powietrzu może być niezwykłą okazją do spotkania ze znajomymi lub rodziną. Połącz przyjemne z pożytecznym. Zadbaj o swoje zdrowie, stawiając na aktywność a nie zauważysz, kiedy Twoje ciało nabierze kształtów, o jakich marzyłaś od wielu lat. Wakacje to idealny czas na takie zmiany. Wykorzystaj szanse, jakie daje Ci niesamowita pogoda i zacznij podobać się sobie. Wtedy spodobasz się także innym. dkphoto.ie xtrasize taboret prysznicowy