Złote jabłka

11 sierpnia 2015

Złote jabłka Dziś przez cały rok te pyszne owoce są dostępne w polskich marketach i to w wielu odmianach. Goszczą na talerzach jako dodatek do sałatek czy kanapek wielu rodzin, choć niewiele osób zdaje sobie sprawę z ich wartości odżywczych. I pomyśleć, że jeszcze do XIX wieku były uważane za trujące i pełniły rolę roślin ozdobnych… Pomidory, bo o nich mowa, to jedne z najbardziej wartościowych owoców, które są nam powszechnie dostępne. Czerwone, żółte, czarne czy zielone jagody (tak, jagody) w jednym owocu, czyli około 180 gram, dostarcza 60% dziennego zapotrzebowania na witaminę C i 25% na witaminę E, czy witamin z grupy B oraz PP, czy witaminę K, ale prawdziwym dobrodziejstwem są zawarte w nim antyoksydanty. Dostarczają również naszym organizmom potasu, wapnia, magnezu i żelaza, a także rzadko spotykanego manganu, miedzi czy kobaltu. Z tym powodów są szczególnie zalecane osobom z chorobami serca i układu krwionośnego, nadciśnienia czy z problemami nowotworowymi. Jak widać, z korzyści płynących z jedzenia tych „złotych jabłek” możemy korzystać w przypadku wielu problemów zdrowotnych. Jednak pomidory to nie tylko zdrowie, ale i uroda. Wspomagają one odchudzanie ze względu na niską kaloryczność i moczopędne działanie potasu. Mają również pozytywny wpływ na cerę dzięki wysokiej zawartości witaminy C, która odżywia i dotlenia skórę. Co ciekawe z tych atutów możemy korzystać przez cały rok zarówno ze świeżych owoców, jak i przetworów: przecierów, sosów, sałatek i dżemów z zielonych pomidorów oraz pysznego dżemu z czerwonych jagód z dodatkiem wanilii.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

» Kategoria: Diety i jedzenie » Tagi: , ,

  • Kategorie

  • Strony

  • Wstęp

    Masz już dość stosowania różnych diet, które nigdy nie dały wymarzonego efektu? Chcesz świetnie wyglądać, a co ważniejsze czuć się dobrze? Nie chcesz już nigdy więcej katować się na siłowni? Pragniesz mieć kontrolę nad swoim organizmem i być pewna, że jest zdrowy? Nic prostszego. To wszystko jest w Twoim zasięgu. Wystarczy, że będziesz systematyczna i zdeterminowana do osiągnięcia zamierzonego celu. Już dziś zacznij uprawiać sport, który po prostu daje Ci radość. Może to być jazda rowerem, pływanie lub bieganie. Wystarczy, że dziennie poświęcisz trzydzieści minut na robienie czegoś, co lubisz, by zgubić zbędne kilogramy i włożyć sukienkę, o jakiej zawsze marzyłaś! Spróbuj chudnąć w sposób, jaki sprawia Ci radość i nie marnuj czasu na katowanie się na siłowni lub zażywanie leków, od których po pewnym czasie zupełnie się uzależnisz.

  • Wpisy

  • Architektura świata

    Zacznij żyć aktywnie a różnicę zauważysz już po kilkunastu dniach! Nie ma nic zdrowszego i lepszego na pozbycie się tkanki tłuszczowej. Korzystaj z uroków lata oszczędzając pieniądze na karnety czy tabletki. Dodatkowo czas spędzony na świeżym powietrzu może być niezwykłą okazją do spotkania ze znajomymi lub rodziną. Połącz przyjemne z pożytecznym. Zadbaj o swoje zdrowie, stawiając na aktywność a nie zauważysz, kiedy Twoje ciało nabierze kształtów, o jakich marzyłaś od wielu lat. Wakacje to idealny czas na takie zmiany. Wykorzystaj szanse, jakie daje Ci niesamowita pogoda i zacznij podobać się sobie. Wtedy spodobasz się także innym.